AutoCAD to program dla szerokiej branży projektowej. Bardzo precyzyjny i dokładny – taką informacje znajdziesz w przeglądarce. Czytasz o nim dalej… dzięki AutoCADowi wspomożesz swój proces projektowy i wykonasz swoje rysunki z bardzo dużą dokładnością. Tradycyjna notatka z sieci…

Pokaże Ci jak możesz wykorzystać Autocada w codziennej pracy przy projektowaniu.

Co możesz zyskać używając właśnie tego programu?

Jakie są różnice między AutoCADem a AutoCADem LT?

Gdzie pobrać wersje EDU?

Zapewne nie raz spotkałaś się z nazwą Autocad. Zastanawiałaś się za pierwszym razem, co to jest i do czego służy, „czy będzie On mi potrzebny?”. A jak już tego się dowiedziałaś to odezwał się w tobie twój wewnętrzny głos „ czy ja ogarnę ten skomplikowany program” i pojawia się natłok negatywnych myśli.

To normalne. Obawy przed czymś, czego nie znamy są rzeczą zupełnie naturalną.

 Zaczynasz działać. Ściągasz program, otwierasz go i… i nic Ci nie idzie. Postanawiasz kupić super książkę kompendium wiedzy z tysiącem stron. Cieszysz się nią przez pierwszych kilka dni, bo w głowie widzisz obraz swojego sukcesu projektowego w Autocadzie.

AutoCAD to…

AutoCAD to narzędzie. To mój ołówek, rapidograf lub cienkopis z Rystora. Dzięki AutoCADowi wyrażam swoją myśl projektową w precyzyjny sposób. Prostą linie o dokładnym wymiarze 599.86. Dawniej projekty architektoniczne, budowlane wykonywano za pomocą tuszu i papieru. Współcześnie mam w rękach zastępcze narzędzie – myszkę i komputer. Jest to techniczny program typu CAD. Tworzony przez firmę Autodesk.

Wykorzystuję program do dwuwymiarowego rysunku  za jego pomoca tworzę:

MIEJSCOWE PLANY ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO

INWENTARYZACJE BUDOWLANE

PROJEKTY ARCHITEKTONICZNO-BUDOWLANE

FUNKCJONALNE PROJEKTY WNĘTRZ

ZAGOSPODAROWANIA DZIAŁEK BUDOWLANYCH

Ty możesz projektować jeszcze inne dokumentacje:

PROJEKTY OGRODÓW

PROJEKTY INSTALACJI ELEKTRYCZNEJ

PROJEKTY ELEMENTÓW MECHANICZNYCH

PROJEKTY MEBLI

Autocad jest wielobranżowy.

Z AutoCADem współpracuje często. Na co dzień kreślę w nim zlecone miejscowe plany zagospodarowania, projektuje moje koncepcje i inwentaryzacje budowlane.

To nowoczesna precyzyjna deska kreślarska w moich rękach, oraz twoich, jeśli tylko zechcesz się z nim zaprzyjaźnić.

Przeniesiesz do programu swoją papierową koncepcję. Przekażesz dokładny rysunek osobie trzeciej.

Różnice miedzy AutoCADem a AutoCADem LT

Jeśli twój charakter pracy opiera się głównie o dokumentację projektową 2d wybierz AutoCADAa LT. W zupełności spełni Twoje oczekiwania i wykonasz w nim profesjonalne projekty 2d i nie zajmie Ci on dużo miejsca na dysku komputera.

CIEKAWOSTKA: w AutoCAD LT masz możliwość wykonania rysunku izometrycznego – to on może zastąpić Ci trójwymiar – oczywiście jest to tylko prosty przekaz 3d oparty na liniach, wykonany „na płasko” w obszarze modelu.

Jeśli twoją pracą są również wizualizacje 3d i jest to główny wyznacznik do decyzji dotyczącej wyboru oprogramowania to polecam Ci AutoCADa. Wykonany model możesz wykończyć i wyrenderować np. w 3DS lub Revit

Podsumowując!  Na początku podsumuj, co projektujesz w programie ściągnij bezpłatną 30-dniową wersję, testuj program,a dopiero później zdecyduj o kupnie programu.