AutoCAD to program dla szerokiej branży projektowej. Bardzo precyzyjny i dokładny – taką informacje znajdziesz w przeglądarce. Czytasz o nim dalej… dzięki AutoCADowi wspomożesz swój proces projektowy i wykonasz swoje rysunki z bardzo dużą dokładnością. Tradycyjna notatka z sieci…
A czym on jest dla mnie? Nie chcę tu przedstawiać po raz kolejny sztywnych, suchych informacji, które znajdziesz na każdej stronie poświęconej tej tematyce. Chcę Ci powiedzieć jak On współpracuje ze mną, do czego go wykorzystuję, na co dzień.

Co możesz zyskać używając właśnie tego programu?
Jakie są różnice między AutoCADem a AutoCADem LT?
Gdzie pobrać wersje EDUKACYJNĄ programu AutoCAD?

 Zapewne nie raz spotkałaś się z nazwą Autocad. Zastanawiałaś się za pierwszym razem, co to jest i do czego służy, „czy będzie On mi potrzebny?”. A jak już tego się dowiedziałaś to odezwał się w tobie twój wewnętrzny głos „czy ja ogarnę ten skomplikowany program” i pojawia się natłok negatywnych myśli.
 
To normalne. Obawy przed czymś, czego nie znamy są rzeczą zupełnie naturalną.
 
Zaczynasz działać. Ściągasz program, otwierasz go i… i nic Ci nie idzie. Postanawiasz kupić super książkę – kompendium wiedzy z tysiącem stron. Cieszysz się nią przez pierwszych kilka dni, bo w głowie widzisz obraz swojego sukcesu projektowego w AutoCADzie. Nadchodzi zniechęcenie… lektura za gruba, zapału coraz mniej, bo w książka jakimś dziwnym językiem jest napisana. STOP. Nie tą drogą idziesz….Ja też tak miałam, ale to historia na inny raz. Jedziemy dalej.
 
Kto to jest ten AutoCAD?
 
AutoCAD to narzędzie. To mój ołówek, rapidograf lub cienkopis z Rystora. Dzięki AutoCADowi wyrażam swoją myśl projektową w precyzyjny sposób. Prostą linie o dokładnym wymiarze 599.86. Dawniej projekty architektoniczne, budowlane wykonywano za pomocą tuszu i papieru. Współcześnie mam w rękach zastępcze narzędzie – myszkę i komputer. Jest to techniczny program typu CAD. Tworzony przez firmę Autodesk.

 
Wykorzystuję Go do dwuwymiarowego ( możesz też tworzyć trójwymiar ) komputerowego wspomagania mojego procesu projektowego. Za jego pomocą tworzę:
 

MIEJSCOWE PLANY ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO

INWENTARYZACJE BUDOWLANE

PROJEKTY ARCHITEKTONICZNO-BUDOWLANE

FUNKCJONALNE PROJEKTY WNĘTRZ

ZAGOSPODAROWANIA DZIAŁEK BUDOWLANYCH

 

Ty możesz projektować jeszcze inne dokumentacje:

 

PROJEKTY OGRODÓW
PROJEKTY INSTALACJI ELEKTRYCZNEJ
PROJEKTY ELEMENTÓW MECHANICZNYCH
PROJEKTY MEBLI

Autocad jest wszechstronny.
 
Z AutoCADem współpracuje często. Na co dzień kreślę w nim zlecone miejscowe plany zagospodarowania, projektuje moje koncepcje i inwentaryzacje budowlane a nawet jak mają wygląda meble do pokoju Kuby czy Lilianki.
 
Spełnia On moje oczekiwania pod względem profesjonalizmu. Myszka to mój ołówek a ekran komputera to biała kartka. To nowoczesna precyzyjna deska kreślarska w moich rękach, oraz twoich, jeśli tylko zechcesz się z nim zaprzyjaźnić.
 
Przeniesiesz do Niego swoją papierową koncepcję. Przekażesz profesjonalny rysunek osobie trzeciej. Z umiejętnością jego obsługi chętnie odpowiesz na ogłoszenie „szukam asystenta architekta”, które właśnie ktoś powiesił na twojej uczelni.
 
Różnice miedzy AutoCADem a AutoCADem LT
Napiszę krótko i konkretnie.
Jeśli twój charakter pracy opiera się głównie o dokumentację projektową 2d WYBIERZ AutoCADAa LT.
W zupełności spełni Twoje oczekiwania i wykonasz w nim profesjonalne projekty 2d i nie zajmie Ci on dużo miejsca na dysku komputera.
CIEKAWOSTKA: w AutoCAD LT masz możliwość wykonania rysunku izometrycznego – to on może zastąpić Ci trójwymiar – oczywiście jest to tylko prosty przekaz 3d oparty na liniach, wykonany „na płasko” w obszarze modelu.
Jeśli twoją pracą są również wizualizacje 3d i jest to główny wyznacznik do decyzji dotyczącej wyboru oprogramowania to polecam Ci AutoCADa. Wykonany model możesz wykończyć i wyrenderować np. w 3DS lub Revit
 
Podsumowując!  Na początku zastanów się, co chcesz robić w programie a potem ściągnij darmową wersję lub kup komercyjne oprogramowanie.
 
Poniżej zamieściłam dla Ciebie link gdzie możesz pobrać darmową wersję edukacyjną AutoCADa, korzystasz z wersji EDU przez 3 lata.
 
AutoCAD – korzystasz z  2d i 3d

AutoCAD LT – korzystasz tylko z 2d

Jeśli napotkasz problem z instalacją to śmiało możesz do mnie napisać wiadomość. Prześlę Ci instrukcję w formie pdf-a.
 

Tak, chcę instrukcję jak krok po kroku pobrać AutoCADa EDU