Próbujesz nauczyć się używania programów graficznych, ale ćwiczenia nie przynoszą rezultatów? Rzeczywiście, profesjonalne narzędzia posiadają wiele opcji, których użycie nie zawsze jest intuicyjne. Jednak ich opanowanie jest niezbędne w niektórych zawodach, a w innych znacznie usprawnia pracę. Zobacz, jak skutecznie uczyć się programów graficznych i podnieść swoje kompetencje.

Programy graficzne to nie jest czarna magia!

Uwierz mi, że kiedyś sama byłam przekonana, iż AutoCAD jest dla mnie za trudny i nigdy nie nauczę się go używać. A teraz proszę! Szkolę innych w tym temacie. Nie osiągnęłabym tego bez porzucenia blokujących mnie przekonań i zmiany nastawienia.

Dlatego, zanim będziesz czytać dalej i poznasz kolejne rady, na skuteczną naukę programów graficznych powiedz głośno:

Mogę rysować, projektować, tworzyć w Corelu, Sketchup-ie, Revit, 3d Studio, AutcoCADzie i wstaw tutaj interesujący cie program.

Zrobione? W takim razie przejdźmy do bardziej praktycznych spraw.

3 zasady skutecznej nauki programów graficznych

Ucz się poprzez praktykę

Nie nauczysz się kreślić w AutoCADzie (ani żadnym innym programie) bez używania go. Stwórz swój pierwszy projekt i działaj. Jeśli natrafisz na moment, w którym nie wiesz, co robić poszukaj rozwiązania problemu i wykorzystaj je w projekcie. Dzięki temu poznajesz funkcje, które rzeczywiście będą dla Ciebie przydatne.

Korzystaj z wiedzy innych

Pewnie da się nauczyć korzystania z programów graficznych samodzielnie. Jednak korzystając z doświadczenia innych, zrobisz to o wiele szybciej. Nie bój się rozmawiać i zadawać pytań. Jeśli nie masz wokół siebie osób, które mogą Ci pomóc, to wsparcia  możesz szukać na przykład na tematycznych formach Internetowych lub w grupach na Facebooku.

Daj sobie czas

Nauka programów graficznych wymaga czasu. Nie oczekuj, że podczas jednego szkolenia czy kursu poznasz wszystkie dostępne narzędzia i opcje. Ale uwierz mi też, że wcale ich nie potrzebujesz. Nawet ja, po latach obcowania z AutoCADem nie znam wszystkich jego tajemnic. Nie przeszkadza mi to jednak w tworzeniu świetnych projektów.

Szkolenie AutoCAD

Gdzie uczyć się programów graficznych?

Aby nauczyć się podstaw używania programów graficznych, nie musisz kończyć studiów, ani przerabiać obszernych podręczników. W sieci znajdziesz wiele darmowych materiałów, które pomogą Ci poznać podstawy rysowania w różnych programach.

Wybierając źródło, z którego chcesz się uczyć zwróć uwagę na to czy jest aktualne. Programy graficzne cały czas są aktualizowane i poszczególne ich wersje mogą się między sobą różnić.

W moich mediach społecznościowych i na blogu dzielę się wiedzą dotyczącą tworzenia projektów w AutoCADzie. Jest to profesjonalny program graficzny używany między innymi przez architektów, inżynierów i projektantów wnętrz. Z moją pomocą poznasz jego możliwości i dowiesz się jak wykorzystać go w swojej pracy.

Jeśli chcesz nauczyć się używania programu graficznego, ale nie masz ochoty lub czasu na samodzielne działanie, warto zdecydować się na skorzystanie wsparcia specjalisty. Kursy i szkolenia to doskonała okazja do zdobycia nowych umiejętności i zwiększenia swoich kompetencji pod okiem innej osoby.

  • Uzyskujesz konkretną odpowiedź na zadawane pytania.
  • Otrzymujesz szybkie wsparcie w razie problemu.
  • Dostajesz przydatne wskazówki i porady.
  • Proces nauki jest uporządkowany.
  • Korzystasz z doświadczenia innej osoby.

Jeśli jesteś zainteresowany nauką AutoCADa to już na jesień wystartuje kolejna edycja mojego kursu ‘Szkoła AutoCADa’. W jej trakcie wspólnie stworzymy projekt w CADzie od A do Z.

Pokażę Ci też najważniejsze funkcje i narzędzia, które przydadzą Ci się w pracy. Zapisz się na listę oczekujących, aby być na bieżąco.

Zapisz się na kurs z podstaw AutoCADa

Kliknij zdjęcie, aby zapisać się na listę oczekujących.