Strach przed AutoCAD-em jest czasami paraliżujący. Początki z AutoCAD – em na samą myśl przyprawiają Cię o siódme poty? Czujesz się zmęczona po półgodzinnym rysowaniu prostego rysunku? Uczestniczyłaś w kursie „Podstawy AutoCAD – a ” i nie widzisz u siebie postępów, bo kreśliłaś rysunki, których nie rozumiałaś. Nie ogarniasz jego wyglądu i tego, co ma w sobie? Strach, obawy przed porażką, to stan który doskonale znam.

 Przechodziłam to samo i wiem jak się czujesz.  Bezradna i załamana, że nie rozumiesz tego beznadziejnego programu. Zdarza się że usłyszysz od innych osób zdanie:

„ ….(tu wstaw swoje imię) na pewno nie dasz radę ogarnąć AutoCADa daj z nim sobie spokój zajmij się czymś innym”.

 I po sprawie, kończysz przygodę, która nawet się nie rozpoczęła. Ktoś zadecydował za ciebie i automatycznie to też staje się twoją decyzją.Powtarzasz sobie – nie dam rady, nie poradzę sobie. Stoisz w miejscu a w głębi duszy zatopiłaś swoje marzenia o projektowaniu profesjonalnych rysunków w AutoCADzie.

 

Marzenia tam dalej są, na dnie i co jakiś czas o sobie przypominają.  Wracają do twoich myśli, do twojej duszy i nie pozwalają o sobie zapomnieć.

 Przepis, który po latach doświadczeń z tym „Panem” śmiało mogę Ci podać. Chce abyś dodała te składniki kolejno i wyrobiła bardzo dobrze ciasto. W rezultacie upieczesz je pięknie wyrośnięte i chrupiące.

 SKŁADNIKI

 100 kg rysunku, który Cię jara

 Przygodę z AutoCADem rozpocznij od projektów, które kochasz.  W czym siedzisz dzień i noc. Rysuj to, co pobudza twoją wyobraźnię.Rozpoczynaj od prostych rysunków w kontekście twojego zawodu lub zainteresowań to jest klucz do sukcesu twoich umiejętności w AutoCADzie.

Jeśli rysujesz rysunki, które lubisz, to nauka tego programu będzie Tobie przychodzić łatwiej i sprawniej.Twoja wyobraźnia będzie działać i wspomagać Cię w tym jak rysować różne elementy Twojego rysunku.

 80 dkg prostego rysunku

 Na początku nie myśl o wizji końcowej jak ma wyglądać Twój rysunek. Etapami i stopniowo ubieraj rysunek w kolejne warstwy tak jak ty ubierasz się rano po przebudzeniu.  Po kolei wszystko nakładaj na rysunek. Dodawaj do niego nowe informacje a projekt nabierze barwy i super wyraźnego wyglądu.

 10 łyżek małych kroków

 Postanów, że przez wybrany okres np. przez 2-3 dni będziesz ćwiczyć i utrwalać od 1-2 narzędzi do tego momentu aż nie będą one sprawiać Ci trudności.

Proces ten powtarzaj z kolejnymi nowymi narzędziami, które planujesz ogarnąć.  Nie myśl o tych narzędziach, których jeszcze nie znasz.

Pamiętaj, że zaczynasz od prostych małych kroków, które dadzą fundament do kolejnych bardziej zaawansowanych. Zbuduj solidne fundamenty, aby móc piąć się do góry. Maksymalnie skup się na nich.

 7 liści systematyczności

 Wyznacz sobie czas, jaki chcesz poświęcić na naukę i ćwiczenia.  Na początek proponuję od 0.5 do 1 godziny np. 3 razy w tygodniu.

Mogą to być kolejne dni lub co drugi dzień np. wtorek, czwartek, sobota. Jeśli wyznaczysz sobie takie minimum. Jeżeli zrealizujesz tych dni lub godzin więcej to gwarantuję, że będziesz czuła satysfakcję z siebie.

Nie planuj długich godzin codziennie, bo jeśli wypadnie coś ważnego w godzinach, w których planujesz naukę to będziesz niezadowolona. Jeśli ta sytuacja będzie się powtarzać, nie będziesz widzieć swoich rezultatów i się zniechęcisz.

 Gdy poczujesz więź z AutoCADem to automatycznie zaczniesz z nim spędzać więcej czasu. Zaangażujesz się i popłyniesz do przodu.

DZIAŁAJ!

WSZYSTKIEGO RYSUNKOWEGO!


CZY MASZ WAKACYJNE PLANY, ABY WYSTARTOWAĆ Z NAUKĄ AUTOCADA?