Od pomysłu do realizacji jeszcze długa droga.  Pomysł na siebie i na realizację planów zawodowych to dopiero początek.  Uskrzydla i miota wątpliwościami. Droga, która ma wzloty i upadki. Pokarzę Ci moją drogę, którą cały czas idę. Jak małe dziecko uczę się wszystkiego po raz pierwszy.
 
Pomysł przychodzi nagle
Nazywam się Ewelina Kubanek i jestem Panią od Autocada. Jestem mamą, kobietą z pasją. Rozwijam się w tym w czym czuję się najlepiej – UCZĘ INNYCH JAK ZACZĄĆ PROJEKTOWAĆ W AutoCADzie.
To było ponad dwa lata temu, rok 2015. Pracowałam przed komputerem nad projektem. Nieoczekiwanie jak grom z jasnego nieba wpadła mi do mojej blond głowy myśl „skoro tak dużo umiem w AutoCADzie to, czemu nie zacząć uczyć innych tego programu”. Tak po prostu, nagle bez żadnej zapowiedzi przyszedł pomysł. Myśli kotłowały się w głowie. Działać czy nie? Czy się sprawdzę w roli nauczyciela? Wiele nasuwało się pytań.
Nie zastanawiałam się długo. Zaczęłam działać. Ogłosiłam się na różnych portalach z ogłoszeniami m.in. na e-korepetycje.net, z których do dziś trafiają do mnie zainteresowane osoby. Przygotowałam swój program, aby móc według niego pracować.

|  POMYSŁ TO DOPIERO POCZĄTEK DROGI  |


Na początku to ja jeździłam do ucznia. Pakowałam swój niebieski laptop, drukowałam program. Przygotowywałam się żeby jak najlepiej jak tylko umiem przekazać swoją wiedzę. Takie zajęcia w formie indywidualnej wpadały od czasu do czasu.
Wiele z tych osób przeszło ze mną cały program i tworzył się z tego kurs z podstaw AutoCADa. Każda lekcja dodaje mi duże pokłady energii i satysfakcji. Mimo, że do perfekcyjnego trenera brakuje mi jeszcze dużo. Cały czas się uczę jak być coraz lepszym nauczycielem. Chcę aby mój przekaz i to czego chcę nauczyć było proste w odbiorze. 
 
 
Uczę już ponad 2 lata jak projektować w AutoCADzie. Uczę prostym językiem, ponieważ po moich lekcjach z innymi doszłam do wniosku, że na początku potrzebujesz prostego przekazu.
Nie potrzebne są sformułowania naszpikowane fachowym słownictwem. Zero skomplikowanych zagadnień.
 
Tłumaczę KROK PO KROKU jak zacząć projektować w AutoCADzie. Taką mam idee i na pewno z niej nie zrezygnuje.Tego nauczyły mnie korepetycje z osobami, które potrzebowały, aby spojrzeć na ich problemy indywidualnie, bez tłumu i zamieszania w grupie z innymi osobami.

 

Realizacja to proces
 
Na początku 2016 roku, gdy byłam w ciąży z Lilianką trafiłam do grupy wsparcia Doroty z Mamo Potrafisz. Już po pierwszym warsztacie wiedziałam, że to jest osoba, która mi pomoże zrealizować mój pomysł.
 
Nie zastanawiałam się długo, bo szkoda mi było mojego cennego czasu, który został mi do rozwiązania. Chciałam jak najszybciej stworzyć swój plan. Plan na siebie, na to, co mnie pociąga i dodaje energii. Napisałam e-maila, umówiłyśmy się na pierwsze spotkanie. I popłynęło. To jak Dorota mnie prowadziła, pozwoliło mi na określenie mojego celu zawodowego. Mój pomysł zyskał wszystkie potrzebne „części ciała”.Po sześciu spotkaniach z Dorotą z  Coach Twoich Marzeń stworzyłam Panią od Autocada. To miejsce cały czas tworzę. Moim priorytetem stał się Blog. Chce w nim udostępniać treści, które będą pomagać zrozumieć zawiłości Autocada.
 
 
Prywatnie
 
Prywatnie od 14 lat jestem szalenie zakochaną kobietą w swoim mężu Tomku. Mamy dwójkę pozytywnie nastawionych do życia dzieci. Kuba ma 9 lat a Lilianka w maju skończyła roczek. Uwielbiamy wspólne spędzać czas realizując plany wycieczkowe.
Kocham  uczyć się. Pasjonuje mnie proces uczenia się. To jest moją kluczową mocną stroną. Postanowiłam ją wykorzystać ucząc i pomagając innym w nauce AutoCADa. Przy każdym zadaniu wyznaczam sobie cele. One działają jak mój kompas i pomagają mi w określeniu moich priorytetów.
 
Zawodowo
 
Jestem architektem. Prace inżynierska obroniłam w 2009 roku na WSG w Bydgoszczy na kierunku Architektura i Urbanistyka. Po kilkuletniej przerwie na macierzyństwo podjęłam naukę na UTP w Bydgoszczy kontynuując powyższy kierunek. Moja praca magisterska w roku 2016 otrzymała wyróżnienie w konkursie im. Jana Zachwatowicza organizowanym przez ICOMOS. Prace możesz obejrzeć tu. Projekt jest moim dużym osiągnięciem i jestem z tego bardzo dumna 🙂

Jak Tobie udało się zrealizować nawet ten najmniejszy pomysł lub marzenie?
Taki który był jedną z cegiełek długofalowego celu. Podziel się swoim doświadczeniem w komentarzu.